×
Máte zájem o informace?

Chcete vědět více o naší aktuální nabídce? Použijte náš formulář nebo kontaktujte e-mail info@plnimesny.eu.

Karate

Nabízíme výuku tradičního japonského Karate. Praxe a zkušenosti jsou více jak pětatřicet let.

Napište nám o další informace - Zde!

Jako první to je Karate. Naše cvičení vychází z japonského karate stylu Goju Ryu. Je určeno pro děti a mládež od 10 let, ale může se přihlásit kdokoliv starší během celého roku.

Naše základní skupina má 15 studentů/studentek. Během měsíce září, máme hlavní nábory. Celá výuka je rozdělená do 10 měsíců školního roku. Začínáme vždy v září a končíme v měsíci červnu. Během letních měsíců, mají studenti prázdniny. Naše tréninkové jednotky jsou rozdělené vždy do 60 minut, a to 2x v týdnu v úterý a čtvrtek v odpoledních hodinách. Již řadu let fungujeme v tělocvičně ZŠ Komenského.

Cvičíme vždy naboso na dřevěných parketách. Kolem plochy jsou lavičky, kam se vždy usadí potenciální zájemci. Při prvním setkání si každý nový student sedne a pozoruje, jak fungujeme. Po ukončení proběhne krátký rozhovor mezi instruktorem a rodiči.

V dalších hodinách, pokud zájem trvá se mohou zapojit do výcviku. Každý dostane možnost, si vyzkoušet první kroky a osahat si základní návyky.

Jako první je vždy na úvod slavnostní zahajovací ceremoniál. Potom následuje krátká rozcvička a zahřátí těla. Každý trénink je zaměřený na různé okruhy. Postupně se cvičí techniky na místě, v pohybu, ve dvojicích. Studenti cvičí vždy, pod dohledem zkušeného instruktora.

Jedno za rok jsou vypsané zkoušky. Jednotlivý žáci/žákyně, pokud zvládli veškeré učivo během roku, jsou nominováni na přezkoušení na barevné pásy. Tato zkouška je vždy ke konci měsíce června a skládá se před mezinárodní porotou lektorů.

Cvičíme v bílé sportovní uniformě Karate-Gi (Do-Gi) určené speciálně pro tradiční karate.
Začátečníci používají sportovní oblečení – triko a tepláky.

Vždy všechny upozorňujeme, že klademe velký důraz na etiku, úctu, respekt a tradiční hodnoty.

Všichni naši studenti/studentky se postupně naučí základy slušného chování, stmelováni kolektivu nebo třeba pozitivní motivací. Nechceme suplovat ani rodinu, ani školu. Ale naučit něco, co hned tak jinde nevidíte, a to je naše hlavní know-how.

Vloženo Od